Hosting, który szczerze polecam

Od 2001 roku do 2010 byłem klientem kei.pl.
Można powiedzieć, że rozwijałem się razem z tą firmą. Z długiej perspektywy czasu oceniam, że pomoc techniczna zawsze była bardzo szybka i uczynna a usługi działały wzorowo.
Spora pochwała należy się kei za wprowadzenie tzw. „anonimowego serwera dns” czyli ns1.tld.pl i ns2.tld.pl. Klientom, którzy sami zarządzali DNSami swoich domen można było podać właśnie tld.pl jako serwer obsługujący. Dzięki temu reselling był o wiele przyjemniejszy.

Niestety usługa Luna z której korzystałem zbyt wolno taniała w porównaniu do konkurencyjnych hostingów, więc w 2010 roku przeniosłem się do linuxpl.com

Wykupiłem tu dwa konta, na dwóch różnych fizycznych serwerach. Jedno przez cały czas sprawuje się wzorowo, drugie miewa irytujące przestoje i z końcem 2011 zrezygnowałem z niego. Obsługa jest bardzo dobra. Szczególnie podoba mi się, że chce się tym ludziom przyjmować zgłoszenia poprzez gg i czat na stronie. Wiadomo, że jak trzeba napisać maila to tworzy się dość przemyślany list z kompletem potrzebnych informacji. Wiesz, że następny kontakt będzie za kilkadziesiąt minut albo kilka godzin. A na czacie, jak to na czacie, myśl przechodzi w tempie przeciskania się przez dziurkę od klucza.

Linuxpl.com nie ma niestety anonimowego DNS, tylko swoje
dns11.linuxpl.com IP 78.46.37.186
ns11.linuxpl.com IP 62.75.153.13

Podobnie jak w mojej recenzji hostingu 1&1 swoje opinie pogrupowałem w kilku sekcjach, a więc:

Co mi się bardzo podoba:

Największa zaleta linuxpl.com = bardzo szybkie odpowiedzi obsługi technicznej. Szybkie załatwianie spraw świątek piątek i niedziela.

Oferta cenowa na usługę WPRO, czyli 100GB na hosting jest świetna. Aktualnie (marzec 2016) to 344.40 brutto / 12 m-cy. Na tak dużej przestrzeni można się wyżyć, szkolić a wystarczy kilka małych stronek dających przychód, aby koszty się zwróciły.

Co mi się podoba:

Stabilność usługi WPRO. Przestoje się zdarzają bardzo rzadko, są krótkie i tylko w godzinach nocnych.

Co mi się nie podoba:

Co mi się bardzo nie podoba:

Na koncie WPRO nie ma dostępu w czasie rzeczywistym do logów błędów czyli 404 i podobnych. Logi te są archiwizowane w nocy i wówczas można pobrać paczkę. No ale z 1-dniowym opóźnieniem.

Co jest poniżej krytyki:

 

 

Jeden komentarz do “Hosting, który szczerze polecam”

  1. Potwierdzam, mam podobne przejścia z linuxpl. Odpowiadaja dosc szybko, kiedys bylo ciut lepiej jesli chodzi o merytorycznosc. Pewnie wiecej lamerow ma tam swoje stronki. Serwery w 2012 działają jak w 2010, jeden lepiej drugi gorzej.

Dodaj komentarz