Najdokładniejsza, internetowa mapa Polski zgodna z GPS

Gdzie w internecie znajdę najdokładniejszą mapę Polski ?
Bogusław

Najdokładniejsza mapa drogowa Polski, jaką znam to www.emapi.pl. Kiedyś funkcjonowała pod adresem www.mapa.emapa.pl. Jest instalowana w nawigacjach samochodowych GoClever. Są na niej obrysy posesji w wioskach a nawet rowy, które mógłbyś przeoczyć w realu 🙂

Klasą samą w sobie jest prowadzony przez Główny Urząd Geodezji i Kartografii www.geoportal.gov.pl. Znakomicie wydane pieniądze publiczne. Jak klikniesz w widok RASTER to będziesz widział każdą szopkę wyrysowaną osobno (na mapce geodezyjnej). Są zaznaczone nawet drzewa i skupiska krzewów. Widać na niej także linie, które nie wiem co oznaczają – w realu jest płaska ziemia. Może chodzi o jakość gruntów.

Na Allegro można kupić zeskanowane zestawy Map Sztabowych Wojska Polskiego – są odtajniane i publicznie dostępne po bodajże 30 latach od wytworzenia. Masz tam całą Polskę za 15 zł z takimi szczegółami jak większe głazy i ambony myśliwych (bardzo przydatne info jak jesteś snajperem albo fotografem).

Najwyższej jakości zdjęcia lotnicze są w www.zumi.pl. Na zdjęciach lotniczych z miast można rozpoznać swój samochód na parkingu.

Na stronie Wojskowego Instytutu Geograficznego www.polski.mapywig.org udostępnione są mapy wojskowe z lat międzywojennych. Indeks arkuszy jest pod adresem http://igrek.amzp.pl/mapindex.php?cat=WIG100. Większość z tych map została opracowana w 1934r.

Na tym tle powszechnie znane Google Maps wypada niezbyt mocno, i chyba możemy być z tego dumni 😀

Dodaj komentarz