Instalacja drukarki Brother DCP-J715W w Windows 7 64 bit

Jeśli inicjowane z pulpitu drukarki skanowanie do pliku/komputera nie działa, należy przyjąć, że komunikacja z wybranym komputerem jest wycinana na systemowym firewallu.

Wejdź do
Panel sterowania / System i zabezpieczenia / Zapora systemu Windows / Ustawienia zaawansowane
Utwórz nową regułę przychodzącą / dla Portu / UDP 54925
Zezwalaj na połączenie dla / Domen tak, Prywatnych sieci tak, Publicznych sieci nie
Odpowiednia nazwa dla takiej regułki to Brother NetSkan

Korzystanie z drukarki, urządzenia wielofunkcyjnego Brother Wi-Fi jako czytnika kart

W systemie Windows należy uruchomić program zarządzający urządzeniem Brother –  ControlCenter. Przejść do pozycji PHOTOCAPTURE i kliknąć na ikonę „Otwórz folder PCC (photo Capture Center)”.

ControlCenter otworzy okno eksploatora Windows z zestawionym połączeniem FTP do drukarki – i dalej wprost do zawartości karty pamięci w drukarce.

 

Dobrze przeczytałeś: połączenie FTP. Dlatego równie skutecznym sposobem jest użycie zwykłego klienta FTP np.  z Total Commandera i zalogowanie się jako anonymous:

Mechanizm ten można prosto wykorzystać do wykorzystania drukarki jako serwera FTP. Wystarczy zrobić przekierowanie portów na routerze a sam router zarejestrować w jakimś DynDNS. Niestety nie ma żadnej autoryzacji dostępu, ale jak na drukarkę to przyznacie – i tak spore możliwości 🙂

 

6 komentarzy do “Instalacja drukarki Brother DCP-J715W w Windows 7 64 bit”

  1. Witam!
    Posiadam Brother DSP-J715W i mam taki problem, że przy instalacji drukarki brother przy użyciu samych sterowników mój komputer(laptop) nie wykrywa skanera. Wykrywa go dopiero jeśli zainstaluję cały pakiet MFL Pro suite lub jeśli podłącze urządzenie przez USB i zainstaluję sterowniki przez manager urządzeń. Mi jednak zależy na tym, by samodzielnie zainstalować drukarkę(z tym nie ma problemu, wszystko działa jak należy) i skaner be użycia pakietu narzuconego przez producenta, a jedynie przy użyciu driverów z płyty tak by działały wireless, Po wejściu w systemie Win7 w Kamery i skanery nie ma w ogóle nie wykrywa skanera, a gdy chcę go zainstalować, to nie mogę. Drukarka działą przez wifi, natomiast system nie widzi skanera Proszę o pomoc.

  2. Nie spotkałem się nigdy z sytuacją, że aby uruchomić skaner w drukarce wystarczyłoby zainstalować sterowniki drukarki dostępne w systemie. Aby korzystać ze skanera zawsze należało instalować pełen pakiet od producenta.

Dodaj komentarz